بیوگرافی طناز طباطبایی بازیگر مهربان سینما

سه شنبه 12 آبان 1394
16:03
سید محمد فاطمی
بیوگرافی طناز طباطبایی بازیگر مهربان سینما
طناز طباطبايی بازیگر زن ایرانی در ۲۰ ارديبهشت ۱۳۶۲ در محله نياوران تهران متولد شد. به گفته خودش به روانشناسی عشق می ورزد انسان جسور و آينده نگريست منطق خاص خودش را دارد و براساس آن عمل مي‌كند و زياد اهل معاشرت نیست. چکیده ای از بیوگرافی طناز طباطبایی:

نام: طناز

نام خانوادگی: طباطبايی

تحصيلات: فارغ التحصيل کارگرداني تئاتر

زمينه فعاليت: بازيگر سينما، تلويزيون و تئاتر

تاريخ تولد: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۶۲ / ۱۰ مه ۱۹۸۳

محل تولد: ‏تهران، ايران

مليت: ايران

پيشه: بازيگري

سال‌هاي فعاليت: از ۱۳۸۰ تاکنون

مدرک تحصيلی: کارشناسي کارگرداني تئاتر


بیوگرافی طناز طباطبايی:

طناز طباطبايی در ۲۰ ارديبهشت ۱۳۶۲ در محله نياوران تهران متولد شد.

طناز طباطبایی بسيار اهل خانه و خانواده است، مادرش را بسيار دوست دارد و به او شديدا وابسته است، تنها خواهر کوچکتر او ليلا نام دارد و به خواهرش خيلي علاقه‌مند است، خواهر طناز طباطبایی در سينما هيچ فعاليتي ندارد، بلكه شغل اصلی او مترجمی زبان است.

پدر طناز طباطبایی در عرصه تجارت آدم بسيار موفقي است و در زمينه‌ي موسيقي نیز فعاليت دارد، طناز کارگرداني تئاتر خوانده، با موسيقي آشنايي دارد و گيتار مي‌زند، مدتي هم کار نقاشي مي‌کرد و کم و بيش نزد پدرش در عرصه بازرگاني فعاليت مي‌کند.


ورود طناز طباطبایی به عرصه بازیگری:

طناز طباطبایی بازیگری را از شرکت در کلاس‌هاي آزاد بازيگري شروع کرد. که هنوز يک ماه از کلاس‌هايش نگذشته بود که اولين تجربه خود را در سن ۱۸ سالگی براي بازي در «جواني» سعيد سلطاني در سال ۸۰ انجام داد. خانواده‌اش براي ورود او به عرصه بازيگري مخالفتي نکردند و بيشتر همراهش بودند.


زندگی طناز طباطبایی از زبان خودش:

خانواده‌اي دارم که هميشه به من چند گزينه مي‌دهند و مي‌گويند انتخاب کن و هيچ‌گاه دست و پايم را براي انجام کاري نمي‌بندند.

پدرم پس از انتخاب این راه به من گفت :دوست ندارم تو از کوچه و بازار بازيگر شوي. دوست دارم تحصيلات آکادميک داشته باشي و تصميم گرفتم در دانشگاه کارگرداني نمايش و تئاتر بخوانم

دوستان اندک و گزيده‌اي دارم. به روانشناسي عشق مي‌ورزم. انسان جسور و آينده نگري هستنم و از زندگي عادي تنفر دارم.

در اوقات فراغت خود به گالري‌هاي عکس و نقاشي مي‌روم، همينطور فيلم تماشا مي‌کنم و کتاب مي‌خوانم.

زياد آدم معاشرتي نيستم. منطق خاص خودم را دارم و براساس آن عمل مي‌كنم،‌ حالا مي‌خواهد بقيه خوششان بيايد يا نيايد و كمي عصبي هستم.


حساسیت طناز طباطبایی در انتخاب لباس:

قبل از هر چیزی مهم ترین نکته راحتی با آن لباس است. من هیچ وقت هم طراح خاصی برای همه لباس هایم نداشتم. خودم را خوب می شناسم و می دانم چه بپوشم بیشتر بهم می آید و طرفدار جدی سادگی هستم. روی حساب همه اینها انتخاب هایم را خودم انجام می دهم و از طراح های مختلف که کارهای متفاوتی دارند خرید می کنم. ولی همیشه در همه آنها یک ویژگی بوده که به مدل و سبک و سلیقه من نزدیک بوده. من در مورد مد و لباس برخلاف خیلی ها که برندباز هستند و برند برای شان مهم است ، این چیزها اهمیت ندارد و تنها مهم این است لباسم ساده باشد و بتواند مدت زمان طولانی از آن زیاد استفاده کنم. یعنی اینطوری نباشد که یک بار بپوشم و بعد در کمد خاک بخورد. من دوست دارم یک دست لباس را بارها بپوشم. به نظرم این که سال های سال از یک لباس استفاده کنی هیچ اشکالی ندارد.


ازدواج طناز طباطبایی:

اصلا به ازدواج فکر نمیکنم و اگر فرزندي هم داشته باشم بيشتر از خودم دوستش نخواهم داشت . به شدت از پير شدن هراس دارم و دوست دارم هميشه جوان و شاداب باشم. نه تنها از پيرشدن جسم که از پيرشدن فکر نيز مي‌ترسم و از يک جا ماندن و بيهوده بودن متنفرم.


آهسته و پیوسته قدم بر برداشتن:

بیشترین چیزی که برایم مهم بوده این است که مثل نقاشی باشم که اول باید نقاشی کلاسیک را بیاموزد و انجام دهد و مثلا یک کوزه را درست طراحی کند و بکشد و بعد به آرامی به نقاشی حرفه ای و مان

دگار تبدیل شود. در مورد بازیگری هم من همین نظر را داشتم که اگر به آرامی قدم بر دارم و رشد کنم جایم محکم تر و تثبیت شده تر خواهد بود و خودم از خودم راضی تر خواهم بود. من هیچ وقت فکر نمی کنم که تثبیت شدم و ماندم و تمام نمی شوم.


معيارهاي انتخاب نقش طناز طباطبایی:


ويژه بودن کاراکتر است و يک سري حرف‌هايي که کاراکترهاي ديگر نمي‌توانند آنها را بزنند. شيوه انتخاب ثابتي يا شيوه کار ثابتي ندارد. به گفته خودش:"بستگي به فيلمنامه دارد" بازي در نقش يک سگ قطعا تجربه اي متفاوت براي هر بازيگري است. ديدن بازي ستاره‌اي مشهور در نقش يک سگ هم تجربه اي متفاوت براي علاقمندان به بازيگري و هنرهاي نمايشي است. طناز طباطبايي، ستاره سينما، با بازي در نقش "ميلو" سگ محبوب «تن تن» روي ديگري از توانايي‌هايش را به نمايش گذاشته است. طباطبايي با کارنامه کاري درخشان و قابل دفاعي که ارائه داده است ثابت کرده از شيفتگان تجربه‌هاي متفاوت است.

همچنین اعتقادش براین است که هر کاراکتری که یک بازیگر بازی می کند دنیای روانی خاصی برای خود دارد، و کوتاهی کارکتر مهم نیست بلکه چیزی که دارای اهمیت است تاثیرگذاری آن است.

بازی طناز طباطبایی در تئاتر:

تجربه بازی در تئاتر را داشته است. در این رابطه می‌گوید:" فضای تئاتر نسبت به سینما به من اجازه تجربه بیشتری می‌دهد. به اضافه اینکه من آن تجربیاتی که برای ورود و شناخت و یادگیری بازیگری در مدیوم سینما و تلویزیون لازم داشتم را پیدا کردم. من هنوز مدیوم تئاتر را خوب نمی‌شناختم و کمی با آن برخورد سینمایی می‌کردم. اما در کارها یک شب هایی با تماشاچی بی واسطه حرف می‌زنم و این تجربه نفس به نفس بودن با تماشاگر را واقعا دارم لمس می‌کنم." او به اصل " کم دیده شدن ولی خوب دیده شدن" بسیار معتقد است. و ترجیح می‌دهد ۱۰ نفر مخاطب در تئاتر داشته باشد اما همان ده نفر متفاوت بودن نقش او را تایید کنند تا در سینما مخاطبی میلیونی داشته باشد و آنطور که باید و شاید عمل نکند.

علاقه طناز طباطبایی به سینما:

بيشتر به سينما علاقمند است و عاشق پرده نقره ايست. به نظر او سينما سبک بازي و ژانرو مدل متفاوتي از بازي را مي‌طلبد، نمي توان اين دو را با هم مقايسه کرد زيرا شبيه به هم نيستند.

تاثیر گریم در بازی طناز طباطبایی:

من به عنوان بازیگر باید بازی خودم را بکنم گاهی گریم هم می تواند کمک کند. چهره پردازی در جایگاه خودش خیلی خوب است و می تواند کمک کند، اما به عنوان بازیگر خیلی اعتقاد ندارم چهره پردازی به بازی کمک کند.

تاثیر بازیگر مقابل:

از نظر طناز طباطبایی بازی نقش مقابل تاثیر زیادی روی او دارد و درباره تجربه در مقابل بازیگران کاربلد می گوید کاملا این احساس را می کردم که این عزیزان انرژی های زیادی به من هم منتقل می کنند، لذا ناخودآگاه اگر بازی من نقص داشت. یک دفعه ده پله بالا می آمدم به خاطر اینکه من هم پاسخ این انرژی را به همان شدت می دادم

نقد کارها:

طناز طباطبایی درباره کارهایش می گوید:معمولا افرادی که برای کارشان تلاش می کنند نسبت به آن کار غیرت نشان می دهند. پس در جایگاه نقد کردن نیستم زیرا به کار خود غیرت دارم و در موردش نمی توانم صحبت کنم، بهتراست این نقد و بررسی ها را به دیگران واگذارم.

طناز طباطبایی به هیچ چیز جز بازیگری فکر نمی کند:

به هیچ تجربه دیگری جز بازیگری فکر نمی کنم چون باورم این است که یک کار انجام بده اما آن یک کار را درست انجام بده. شاید چون یک کم کمال گرا هستم از انجام کارهای نصف و نیمه و غیر حرفه ای خوشم نمی آید. من از گالری گردی، تماشای آثار هنری، تماشای فیلم تئاتر، کتاب خواندن و سفر ذهن و روحم را تغذیه می کنم تا بتوانم در کارم خلاق تر باشم. اینها به اضافه ورزش یوگا که پای ثابت برنامه روزانه زندگی من هستند.

موفقیت طناز طباطبایی:

طناز طباطبايی فكر میكند الان در حد خودش مي‌تواند آدم موفقی باشد، اما حالاحالاها با آن موفقيتي كه ته ذهنش است فاصله دارد.


فیلمهای سینمایی طناز طباطبایی

ارادتمند؛ نازنین بهاره، تینا (۱۳۹۵)
بی‌حساب (۱۳۹۵)
ویلایی ها (۱۳۹۵)
اروند (۱۳۹۴)
خشم و هیاهو (۱۳۹۴)

رخ دیوانه (۱۳۹۳)
مرگ ماهی (۱۳۹۳)
50 قدم آخر (۱۳۹۲)
آرایش غلیظ (۱۳۹۲)
ساکن طبقه وسط (۱۳۹۲)

هیس! دخترها فریاد نمی زنند (۱۳۹۱)
نارنجی پوش (۱۳۹۰)
پرستوهای عاشق (۱۳۸۹)
پریناز (۱۳۸۹)

گزارش یک جشن (۱۳۸۹)
مرهم (۱۳۸۹)
پسر تهرونی (۱۳۸۷)

تهران در جستجوی زیبایی(اپیزود سوم، تهران، سیم آخر)(۱۳۸۷)
صداها (۱۳۸۷)
میزاک (۱۳۸۷)
جعبه موسیقی (۱۳۸۶)
چهار انگشتی (۱۳۸۵)
دیشب باباتو دیدم آیدا (۱۳۸۳)


سریالهای طناز طباطبایی

جوانی
در چشم باد
میوه ممنوعه
پرانتز باز
قلب یخی
شاهگوش


تئاترها
ترس
کمی بالاتر
تن تن و راز قصر مونداس
باغبان مرگ
نامه های عاشقانه از خاورمیانه


جوایز و افتخارات

1 نامزدشده بهترین بازیگر نقش دوم زن در بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر
2 برنده جایزه بهترین بازیگر نقش دوم زن در سومین جشن منتقدان
3 برنده بهترین بازیگر زن کمدی تلویزیونی
4 برنده دیپلم افتخار از سوی پنجمین جشن منتقدان

5 برنده بهترین بازیگر نقش اول زن در سنندج
6 نامزدشده بهترین بازیگر نقش اول زن در کرمانشاه
7 برنده لوح تقدیر و جوایزی از سوی جشنواره زنان مستقل آمریکا به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن

8 برنده لوح تقدیر و جوایزی از جانب جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن
9 نامزدشده بهترین بازیگر نقش اول زن در سی و سومین جشنواره فیلم فجر
10 نامزدشده بهترین بازیگر نقش اول زن در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

موضوعات: بازیگران,
برچسب ها: بازیگران ,
[ بازدید : 884 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

مطالب مرتبط

مریم761394/8/12 ساعت 16:05
من عاشق طناز طباطبایی هستم لایککککککککک
www.maryam76-m.avablog.ir
نام :
ایمیل :
آدرس وب سایت :
متن :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) =D> :S
کد امنیتی : ریست تصویر
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آموزش کسب درآمد با بارگذاری ویدیو است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس خرید آنتی ویروس مهاجرت به استرالیا نقاشی ساختمان ویلچر سوالات استخدامی اموزش و پرورش خرید کفش مردانه انجام پروژه متلب سوالات استخدامی اموزش و پرورش ثبت نام فارکس آپلود عکس با موبایل پلاستیک حبابدار فروش پلاستیک حبابدار خرید بک لینک علی بابا
بستن تبلیغات [X]