آرشیو مطالب 1395/3 | مجله اینترنتی ۹۹ سی سی دات آی آر

مجله اینترنتی ۹۹ سی سی دات آی آر

آخرین مطالب روز دنیا و مطالب علمی و دانستنیها را در مجله اینترنتی خانوادگی جدیدترین می یابید.هر گونه مطالب که به دنبالش میگردید اینجا میابید

راهنمای مصرف برق لوازم خانگی


اگر هزینه برق خانه شما را ناراحت کرده است با دیدن این نمودار می توانید با میزان مصرف برق در محصولات متلف خانه آشنا شوید و آن را مدیریت کنید.


برچسب‌ها: راهنمای مصرف برق لوازم خانگی , میزان مصرق برق ,

تعمیر و نگهداری پلوپز


پلوپزهای خانگی جزو وسایلی است که خانم های خانه دار علاقه دارند در منزل داشته باشند تا اگر مهمان سرزده ای داشتند در پخت و پز سریع به آن ها کمک کند. حال تصور کنید پلوپز به ناگاه خراب میشود . برای تعمیر آن باید چکار کرد؟پلو پز برقی با ظرفیت ها و مارک های مختلفی به با زار عرضه شده و اساس کار آن ها به غیر از مواردی جزئی (مثل کلید ) یکی می باشد.

ساختمان و اجزاء پلو پز


برچسب‌ها: تعمیر و نگهداری پلو پز , تعمیر , تعمیر لوازم خانگی , تعمیر لوازم , تعمیرات , تعمیر لوازم گردنده , تعمیر پلوپز , اجزاء پلوپز , مداربرق پلوپز ,

صفحات دیگر ما در اینترنتبرچسب‌ها: صفحات دیگر ما در اینترنت ,

شروع مسابقات نیمه شعبان


ادامه مطلب ....شرکت کنید جوایز زیاده ...

برچسب‌ها: سوال های علمی و جواب آنها , مسابقه هفته ای , شروع مسابقات نیمه شعبان ,

فاطمه امیری دختر 5 ساله پارک شهرک رصویه


نمایش این مطلب تنها به اعضا امکان پذیر است
ابتدا ثبت نام کنید يا وارد شويد

برچسب‌ها: فاطمه امیری دختر 5 ساله پارک شهرک رصویه , مرگ دختر پنج ساله در شهرک کاروان - نیم کیلو , دمادم | تصویر"فاطمه امیری"دختر ۵ ساله غرق شده در آبنمای پارک ,

کلید یک پل + نقشه


شاید ساده ترین ابزار برقی که در دوران ابتدایی و در کتاب علوم با آن آشنا شده باشیم این وسیله است. كلید یک پل به زبان ساده وسیله ایی ست كه از آن برای قطع و وصل كردن یك مدار الكتریكی به كار می رود. كلیدها در واقع بر سر راه جریان برق و سیم منتهی به مصرف كننده ها قرار می گیرند.

نقشه کلیدهای یک پل که در برق ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند، به صورت زیر است:

نقشه کلید یک پل


برچسب‌ها: کلید یک پل , نقشه کلید یک پل ,

روش نصب مهتابی ها :


مهتابی ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد. مهتابی هایی که با بالاست مغناطیسی و مهتابی هایی که با بالاست الکترونیکی کار می کنند. نقشه اتصال تعدادی مهتابی با بالاست مغناطیسی و الکترونیکی در پایین آمده است.در برق ساختمان شما زیاد با نصب مهتابی ها برخورد خواهید کرد.

مهتابی های معمولی


برچسب‌ها: برق ,

هر سیم ظرفیت عبور چه مقدار جریان برق را دارد؟

هر سیم ظرفیت عبور چه مقدار جریان برق را دارد؟

جریانی که می تواند از یک سیم برق عبور کند چند آمپر است؟

خیلی از دوستان در مورد ظرفیت هر سیم برای عبور جریان سوال می کنند و می خواهند بدانند که مثلاً یک سیم شماره ۱/۵ یا فرضاً یک سیم شماره ۲/۵ ، چند آمپر جریان را می تواند عبور دهد.

برچسب‌ها: سیم , امپر , مقدار جریان هر سیم برق ,

خرید پنل پیامکی

نوشته های پیشین

آرشیو موضوعی

نویسندگان

پیوندها