آرشیو مطالب 1394/9 | مجله اینترنتی ۹۹ سی سی دات آی آر

مجله اینترنتی ۹۹ سی سی دات آی آر

آخرین مطالب روز دنیا و مطالب علمی و دانستنیها را در مجله اینترنتی خانوادگی جدیدترین می یابید.هر گونه مطالب که به دنبالش میگردید اینجا میابید

تصاویری که تصور پخش آن را از صدا و سیمای ایران نمی کنید!/عکس

تصاویری که تصور پخش آن را از صدا و سیمای ایران نمی کنید!/عکس

شبکه3 در ادامه تکرار اشتباهات عجیب خود مجددا در پخش مسابقه والیبال جام جهانی بین تیم های ایران و ایتالیا تصاویری را پخش کرد که هیچ ایرانی تصور پخش آن را از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را نداشت.

برچسب‌ها: وب گردی ,

اصول پوشش و آرایش در نگاه اسلامپرسش . آیا در نوع پوشش و آرایش، اصول ثابت و مشخصى وجود دارد و یا در هر زمان باید متناسب با شرایط آن روز باشیم؟

پاسخ:

اسلام در کنار آزادى انتخاب در نوع آرایش و پوشش، اصول ثابتى را نیز تعیین نموده است که با تمسک بدان در همه زمان ها مى توان ضمن مصونیت نسبت به از دست دادن هویت ملى و دینى، از پیامدهاى منفى افراط و تفریط در خودآرایى و مدگرایى در امان بود.

اصول پوشش و آرایش در نگاه اسلام را مى توان در موارد ذیل جستجو کرد:

1. پاکیزگى و نظافت

رعایت پاکیزگى و نظافت در پوشش و آراستگى یکى از اصول ثابتى است که اسلام بر آن تأکید دارد. به گونه اى که خداوند متعال در قرآن به پاک نمودن لباس توصیه نموده و بیان داشته است: «وَ ثِیابَکَ فَطَهِّر»[1]؛ «و لباست را پاک کن».

آیه فوق در حقیقت خطاب به مردم است که پاکیزگى لباس ظاهر از مهم ترین نشانه هاى شخصیت و تربیت فرهنگ انسان است.[2]


برچسب‌ها: اصول پوشش و آرایش در نگاه اسلام ,

علت وجوب پوشش فقط برای بانوانپرسش . چرا پوشش فقط براى خانم ها واجب شده است؟ آیا این مسئله و حکم در قرآن آمده است؟ در واقع چرا خانم ها باید چادر بپوشند و مردها آزاد باشند؟

در پوشش دختران و زنان، ظرافت و دقتى نهفته است که با شخصیت و تکریم جایگاه آنان پیوند خورده است. پوشش زن سبب مى شود که زن در هنگام حضور در جامعه و روبرو شدن با مردان بیگانه، تنها به مسئولیت هاى اجتماعى خود رسیدگى کند و از رهزنى هاى شیطانى به دور باشد که در این صورت هم به بهداشت روانى جامعه کمک مى کند و هم نظام خانه و خانواده پایدار مى ماند؛ زیرا اسلام مى خواهد لذت هاى جنسى و حتى دیدارى و شنیدارى در محیط خانوادگى و زیر چتر ازدواج قانونى قرار بگیرد و حضور در اجتماع براى درس و کار و فعالیت بوده، هر کدام از این دو محیط کارکرد ویژه خود را داشته باشد. از این رو مى توان حجاب زنان را نوعى آراستگى جهت حفظ حریم و مسئولیت پذیرى برشمرد که رعایت آن بر ایشان ضرورى و شایسته است.

پیامبر اسلام بر پوشش زن در مقابل نامحرم و دورى از خودنمایى و تبرج اصرار مى ورزید[1]. قرآن نیز زنان را به حفظ حریم و رعایت پوشش و حجاب مؤکداً توصیه کرده است که استشهاد به دو آیه آشکارا این تأکید را نشان مى دهد:منبع: http://banuo.blog.ir/

برچسب‌ها: علت وجوب پوشش فقط برای بانوان ,

شما را به خدا جوانان را دریابید!!!

شما را به خدا جوانان را دریابید!!!

بنده قصد نداشتم تو مسائل سیاسی یا اقتصادی اظهار نظر کنم چون اهل این کار نیستم و علاقه ای هم به این مسائل ندارم! اما ظاهرا چاره ای ندارم، جز این کار!
بعد از حدود دو سال وبلاگ نویسی در زمینه گناهان مخصوصا گناهان جنسی و اینکه بیشتر بازدیدها از وبلاگ ما و اکثر کامنتها مربوط به این نوع گناهان و موضوع ازدواج بوده است.
مطلبی که ما در این دوره بدان رسیدیم این است که بهانه بیشتر جوانان برای ازدواج نکردن و تاخیر ازدواج مشکل اقتصادی (اشتغال، مسکن و هزینه های ازدواج) است و به نظر ما هم، یکی از علل اساسی تاخیر ازدواج جوانان همین مشکل است.
چند روز پیش با کمال تعجب شنیدیم که 25 ملیون وامی (با بهره ناچیز) که در دولت گذشته صرف خرید منزل قشر متوسط به پایین می شد حالا باعث رونق چرخ اقتصاد!!!! و پر کردن و البته پرتر کردن جیب شرکتهای اتومبیل سازی و بدهکار و البته ماشین دار شدن قشر متوسط به بالای جامعه آنهم با بهره بالا شد. برایم جای سؤال بود که دولتی که با شعار تدبیر و امید روی کار آمده است با چه تدبیری امید مستضعفین را به نا امیدی تبدیل کرد!!!!
چند روز پیش جایی خواندم که تا کنون 33000 نفر برای خرید اتومبیل ثبت نام کرده اند،که می توانستند با اتومبیل کارکرده امورشان را بگذرانند یا اینکه بصورت نقدی اتومبیل بخرند و یا حتی می توانستند نخرند و جیب شرکتهای اتومبیل سازی و اطرافیان و صاحبان زر و زور و سیم را پرتر نکنند!!

برچسب‌ها: وب گردی ,

خرید پنل پیامکی

نوشته های پیشین

آرشیو موضوعی

نویسندگان

پیوندها